fbpx
Korekcja wad postawy kielce, rehabilitacja dzieci kielce, fizjoterapia kielce dzieci

Rehabilitacja dzieci

Pogłębiona lordoza i inne wady postawy - rehabilitacja dzieci Kielce

Z powodu trybu życia i malej ilości ruchu układ mięśniowo-kostny szybko wchodzi w nieprawidłowe postawy. Umów swoje dziecko i sprawdź jak pozbądź się wady postawy.

Rehabilitacja dzieci w wieku od 6 do 17 roku życia.

Rehabilitacja dla dzieci przeznaczona jest dla pacjentów w wieku od 6 do 17 roku życia. Celem tej fizjoterapii jest pozbycie się wad postawy, problemów bólowych typu bóle wzrostowe oraz utrzymanie dziecka w odpowiednim rozwoju mięśniowo-kostnym. 

Jakimi problemami się zajmujemy?

 • wady postawy
 • plecy okrągłe/wklęsłe
 • przodopochylenie/tyłopochylenie/boczne pochylenie miednicy
 • pogłębiona lordoza lędźwiowa
 • koślawość/szpotawość kolan
 • wady klatki
 • odstające łopatki
 • koślawość/szpotawość stóp
 • kręcz szyi 

Rehabilitacja metodą Manipulacji Powięzi FM oraz ćwiczeniami

Do leczenia wad postawy wykorzystujemy metodę mięśniowo-powięziową, która pozwala na szybkie skorygowanie postawy dziecka przez delikatny masaż napiętych mięśni, powodujących problem. Dodatkowo wykorzystujemy ćwiczenia w celu wzmocnienia i utrzymania efektu terapeutycznego. 

Wskazania do diagnostyki wad postawy u fizjoterapeuty

Przyczyną wad postawy u dzieci są nie tylko nieprawidłowe nawyki ruchowe. Są jeszcze ważniejsze czynniki, które każdy rodzić powinien znać, a należą do nich:

 •  urazy okołoporodowe (ściśnięta główka dziecka, owinięcie pępowiną, zatrzymanie oddechu lub problem z oddychaniem i inne)
 • ciężki przebieg chorób zaraz po porodzie takich jak żółtaczka czy zapalenie płuc
 • częste infekcje w wieku dziecięcym (anginy, zaplenia oskrzeli i płuc)
 • zabiegi chirurgiczne ( usuwanie migdałków, operacja na przepuklinę)
 • złamania i skręcenia
 Jeśli twoje dziecko miało któreś z wyżej wymienionych zdarzeń, tym bardziej zachęcamy do kontroli u fizjoterapeuty, ponieważ jest duże prawdopodobieństwo, że ma wadę postawy. 

Zadowoleni Pacjenci

Wystaw Swoją Opinię

Doskonała
Na podstawie 31 opinii
Krzysztof Zawada
Krzysztof Zawada
2023-09-19
Zdecydowanie polecam. Pełen profesjonalizm , dokładna diagnostyka i skuteczna terapia, która przyniosła oczekiwane efekty
Aleksandra Prus
Aleksandra Prus
2023-09-17
Pan Patryk to świetny specjalista. Wspaniałe podejście i holistyczna terapia sprawiły, że od razu poczułam się lepiej. Dziekuje!
Елена Шова
Елена Шова
2023-08-12
Rewelacyjny fizjoterapeuta, najlepszy na jakiego trafiłem w Kielcach. Bardzo profesjonalne podejście do pacjenta, przeprowadza wnikliwy wywiad w celu jak najlepszego zlokalizowania źródła problemu i skutecznie go rozwiązuje. Polecam.
Aneta Kuc
Aneta Kuc
2023-07-26
Trafiłam do Pana Patryka z bólem łokcia (łokieć tenisisty). Po wykonaniu pakietu zabiegów z falą uderzeniową ból minął. Pan Patryk to świetny fizjoterapeuta z ogromną wiedzą i bardzo dobrym zapleczem sprzętu. Polecam
Rafal M
Rafal M
2023-07-13
Polecam !
Jakub
Jakub
2023-04-11
Najlepsza rehabilitacja w Kielcach! Ręce Pana Patryka czynią cuda
Maciej Sieradzan
Maciej Sieradzan
2023-04-06
Rewelacyjny fizjoterapeuta, najlepszy na jakiego trafiłem w Kielcach. Bardzo profesjonalne podejście do pacjenta, przeprowadza wnikliwy wywiad w celu jak najlepszego zlokalizowania źródła problemu i skutecznie go rozwiązuje. Polecam.
Karolina
Karolina
2023-04-05
Jestem bardzo zadowolona z błyskawicznej i profesjonalnej pomocy w leczeniu urazu biodra. Na pierwszej wizycie został przeprowadzony szczegółowy wywiad i ustalone cele fizjoterapii. Następnie zostało wykonane szczegółowe badanie całego ciała, a znalezione spięte i bolesne obszary od razu rozluźnione. Dzięki holistycznemu podejściu pana Patryka nie tylko pozbyłam się w krótkim czasie efektów kontuzji (co było priorytetem) ale i poprawiłam swoją postawę oraz zwiększyłam ogólną mobilność całego ciała. Pan Patryk wykazuje się ogromną wiedzą i kompetencjami dzięki czemu, oprócz wyleczenia mojego urazu i poprawienia funkcjonowania całego ciała, usłyszałam też konkretne zalecenia pomagające utrzymać na stałe efekty uzyskane na fizjoterapii. Serdecznie polecam
Klaudia Kwarciak
Klaudia Kwarciak
2023-04-02
Bardzo serdecznie polecam, po jednym dniu już ból minął 😃
Robert Kozłowski
Robert Kozłowski
2023-02-18
Świetny fizjoterapeuta z duża wiedza. Męczyłem się z bólem odcinka lędźwiowego dość długo i nie byłem w stanie uprawiać sportu i również praca sprawiała duże problemy a po fizjoterapii u Patryka w końcu mam spokój i mogę robić to co lubię. Polecam !😀

Fizjoterapia dzieci Kielce

W naszym gabinecie w Kielcach, zajmujemy się leczeniem wad postawy u dzieci i młodzieży. Pozbywamy się nieprawidłowej postawy oraz bólów stawowych występujących u młodych osób takich jak bóle wzrostowe lub jałowe martwice kości. Zajmujemy się następującymi wadami postawy : skolioza, pogłębiona lordoza, koślawe kolana, szpotawe kolana, szpotawe lub koślawe stopy, odstające łopatki, wady klatki piersiowej, obniżony bark, plecy okrągłe i płaskie, płaskostopie.

Fizjoterapeuta dziecięcy

Jest to specjalista zajmujący się leczeniem wad postawy i bóli stawowych u dzieci. W naszym gabinecie pracujemy z dziećmi od lat 6. Zajmujemy się leczeniem wad postawy, bóli wzrostowych oraz innych problemów mięśniowo-szkieletowych. Nasza fizjoterapia skoncentrowana jest na usunięciu nieprawidłowego napięcia mięśniowego, które może determinować powstawanie wad postawy jak skolioza czy kolana koślawe

Rehabilitacja dzieci

Proces usprawniania dzieci wymaga dużej wiedzy anatomicznej oraz rozwojowej. Dzięki naszemu doświadczeniu, jesteśmy w stanie rozwiązać wiele problemów, które mogą powstać przez przeciążenia czy zbyt mała ilość ruchu. Celem jest zbalansowanie układu mięśniowo-powięziowego, który może generować wiele dysfunkcji między innymi bóle kolan i jałowe martwice kości.

Fizjoterapia dzieci

Jest niezwykle ważne, aby zadbać o swoją pociechę jak najwcześniej. Jeśli rozpocznie się proces kostnienia, efekty fizjoterapii będą znacząco mniejsze a problemy bólowe w życiu dorosłym bardziej prawdopodobne. Jeśli zauważyłaś u swojego dziecka asymetrie w postawie, nieprawidłowe ustawienie kolan lub barku warto jak najszybciej udać się na fizjoterapie, aby pozbyć się tego problemu.

Fizjoterapeuta dla dzieci

Fizjoterapia dzieci w przypadku leczenia postawy metodą manipulacji powięzi, jest bardzo podobna jak leczenie bólu u osób dorosłych. Polega na odpowiednim zbalansowaniu napięcia mięśniowego, które może być związane z urazami okołoporodowymi jak owinięcie pępowiną lub poród pośladkowy oraz przez nieprawidłowe wzorce ruchowe, do których zaliczyć możemy garbienie się z telefonem w ręku. Fizjoterapia dla dzieci w tej metodzie jest przyjemna dla pacjenta, poprawia postawę oraz zmniejsza bóle.

Skolioza u dzieci

Skoliotyczne ustawienie kręgosłupa to schorzenie charakteryzujące się bocznym skrzywieniem . Najczęściej diagnozowane jest w okresie wzrostu i rozwoju dziecka. Skolioza może prowadzić do asymetrii ramion, bioder i klatki piersiowej oraz do bólu pleców. W leczeniu stosuje się różne metody, takie jak ćwiczenia fizyczne, korektory postawy, terapię manualną, masaż, akupunkturę czy fizykoterapię. W przypadku ciężkich skolioz może być konieczna interwencja chirurgiczna. Wczesna diagnoza i leczenie skoliozy są kluczowe dla zapobiegania postępu choroby i poprawy jakości życia dziecka. Regularna kontrola u fizjoterapeuty lub ortopedy pozwala na monitorowanie postępu leczenia i podejmowanie odpowiednich działań terapeutycznych.

Koślawość kolan u dzieci

Jest to wada postawy charakteryzująca się skrzywieniem kończyn dolnych w kierunku do środka. Może być to spowodowane przez nieprawidłowe ułożenie stawów kolanowych lub niewłaściwe rozłożenie ciężaru ciała. Najczęściej występuje u dzieci w wieku od 2 do 5 lat, ale może również dotyczyć dorosłych. Objawy koślawości kolan to m.in. trudności w chodzeniu, ból stawów kolanowych, zmęczenie i niestabilność podczas stania. Leczenie koślawości kolan polega na stosowaniu fizjoterapii, takiej jak ćwiczenia, masaż lub kinesiotaping.

Szpotawość kolan u dzieci

Wada ta jest polega na na odchyleniu kończyn dolnych na zewnątrz, co powoduje, że kolana są od siebie oddalone. Wada ta może być spowodowana wrodzonymi lub nabytymi czynnikami, takimi jak choroby kości lub stawów, urazy lub nadwaga. Objawy szpotawości kolan to m.in. trudności w chodzeniu, ból stawów kolanowych, niestabilność podczas stania oraz zmęczenie nóg. Leczenie szpotawości kolan zależy od przyczyny wady i może obejmować stosowanie fizjoterapii , takiej jak ćwiczenia, masaż lub kinesiotaping.

Pogłębiona lordoza u dziecka

Jest to wada postawy, w której kręgosłup w dolnej części pleców jest wygięty w kierunku brzucha, powodując zwiększone wklęśnięcie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Wada ta może być wynikiem wrodzonych predyspozycji, ale także związana z nadmiernym obciążeniem kręgosłupa, siedzącym trybem życia, niedostatecznym rozciąganiem mięśni pleców i brzucha lub otyłością. Objawami pogłębionej lordozy lędźwiowej są bóle pleców, mrowienie lub drętwienie kończyn dolnych. Leczenie wady polega na zmianie stylu życia, zwiększeniu aktywności fizycznej, regularnym rozciąganiu mięśni, a także wizytach u fizjoterapeuty w celu poprawy postawy. Ważne jest także unikanie długiego siedzenia, a także stosowanie odpowiedniego podparcia dla kręgosłupa podczas siedzenia lub spania.

Płaskostopie u dziecka

To stan u dzieci, w którym stopa spłaszcza się i traci naturalny łuk podłużny. Może mieć różne przyczyny, takie jak wady postawy, genetyka, brak aktywności fizycznej czy noszenie nieodpowiedniego obuwia. Objawia się bólem stóp, zmęczeniem podczas chodzenia, skróceniem mięśni łydek i kolan oraz niestabilnością stawów. W niektórych przypadkach płaskostopie może prowadzić do innych problemów, takich jak ból pleców czy kolan. Diagnoza płaskostopia u dzieci jest ustalana na podstawie badania fizjoterapeutycznego a w niektórych przypadkach konieczne jest wykonanie badań obrazowych. Leczenie płaskostopia u dzieci może obejmować ćwiczenia fizyczne i fizjoterapię, zmianę stylu życia i noszenia odpowiedniego obuwia.